List JM Rektora UKW dotyczący organizacji roku akademickiego 2021/2022

Szanowani Państwo, drodzy Studenci, Koleżanki i Koledzy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego,

Wielkimi krokami zbliża się początek nowego roku akademickiego 2021/2022. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli go rozpocząć w sposób bliski normalnemu, który pamiętamy sprzed pandemii koronawirusa COVID-19.

Chcielibyśmy, by wszystkie formy prowadzenia zajęć – z wyjątkiem wykładów – odbywały się w murach uczelni. Podczas ćwiczeń, konwersatoriów i laboratoriów, będziemy mieli możliwość osobistego spotkania się w gronie społeczności Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Również praktyki mogą teraz odbywać się w sposób tradycyjny.Stacjonarna forma kształcenia stosowana będzie nie tylko na studiach I i II stopnia, studiach jednolitych magisterskich oraz doktoranckich i podyplomowych, ale również podczas kursów i szkoleń.

Z troską myślimy o wykładach. Ponieważ z zasady grupują one większe zbiorowości, dla bezpieczeństwa będą one prowadzone z wykorzystaniem dotychczasowych technik kształcenia na odległość.

W sposób stacjonarny przeprowadzane będą zaliczenia i egzaminy, podobnie jak seminaria licencjackie i magisterskie (w przypadku tych ostatnich możliwa będzie forma zdalna, po uzyskaniu zgody dyrektora kolegium).

Mam nadzieję, że przyjęte przez kierownictwo uczelni rozwiązania będziemy mogli bez problemu wdrożyć w życie od początku nowego roku akademickiego. Wiele zależy od nas samych.

Zachęcam do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi poprzez skorzystanie z narodowego programu sczepień. Troszczmy się o siebie nawzajem!Zarządzenie w sprawie organizacji nowego roku akademickiego ukaże się w ciągu kilku najbliższych dni.

Z wyrazami szacunku

Prof. dr hab. Jacek Woźny, Rektor UKW