Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

Słowa przemowy Przewodniczącego Samorządu Studenckiego na nowy rok akademicki

Magnificencjo Rektorze
Wysoki Senaci
Dostojni Goście
Drogie Koleżanki i Koledzy – studenci

Już na samym początku pragnę pogratulować wyboru naszej uczelni jako uczelni przyszłości.

Koledzy, Koleżanki Nauka, którą zdobędziecie w naszej Alma Mater pomoże Wam w budowaniu kiery zawodowej. To właśnie tutaj zdobędziecie doświadczenie, wiedzę teoretyczną oraz praktyczną dzięki, której znajdziecie pracę swoich marzeń.

Pamiętajcie, że studiowanie to nie wszystko. To właśnie tutaj poznacie nowych przyjaciół nowych znajomych. Właśnie dziś przypominam sobie samego siebie. Maturzystę, który rozpoczynał nowy etap na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy! Byłem taki sam jak Wy! Głodny wiedzy, odkrywania nowych horyzontów oraz budowania własnej ścieżki zawodowej. Dzięki wykwalifikowanej kadrze  zdobyłem doświadczenie, które przydaje się  już dziś w pracy zawodowej.

Życzę Wam abyście odnaleźli się w nowym środowisku. Pamiętajcie, że czas studiowania to najmiększej chwilę pomiędzy szkołą a dorosłym życiem. Czas tutaj bardzo szybko płynie dlatego zachęcam do angażowania się w życiu akademickim aby po otrzymaniu dyplomu ukończenia studiów będziecie mogli z  dumą powiedzieć, że maksymalnie wykorzystaliście możliwości, która dała Wam nasza uczelnia.

Jednocześnie pamiętajcie, że wszyscy razem tworzymy jedną wspólnotę. Nikt tutaj nie jest obcy, dla każdego jest miejsce. My jako Samorząd Studencki służymy zawsze dobrą radą oraz pomocą.

Dzisiejsze spotkanie jest bardzo wyjątkowe. Mógłbym odwołać się do czasów zaborów. Kiedy powstawały Latające Uniwersytety. Nauka była wtedy zakazana i prowadzona w domach. Dziś nauka nie jest zakazana ale również zdobywamy ja w naszych mieszaniach. Dzięki internetowym programom kontaktujemy się w naszych pokojach i pragniemy zdobyć wiedzę! Życzę Wam aby nigdy nie zbrakło wam zapału  do kształcenia się. Jestem przekonany, że już niedługo  wszyscy wrócimy do naszej Uczelni. Pamiętajcie że, każde przeciwności, z którymi musimy się zmierzać sprawiają, że stajemy się silniejsi.

Chciałbym, żebyście w ten nowy etap swojego życia wkroczyli z ciekawością i wspaniałą energią. Żeby nigdy nie zabrakło Wam wiary w siebie. Niech w tej drodze towarzyszy Wam zapał, uśmiech i chęci. Życzę Wam, żebyście nigdy się nie poddawali, żebyście wciąż zachwycali się światem i zawsze podążali za swoimi marzeniami. Uśmiechajcie się często, bo uśmiech nic nie kosztuje, a tak wiele daje. Pamiętajcie, że każdy z Was jest kimś wyjątkowym i niepowtarzalnym

Kończąc swoją przemowę przytoczę słowa Marii Curi Skłodowskiej!

„Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym.”

Nie zatraćmy możliwości pozyskiwania wiedzy i trwajmy w wierze, że jeszcze będzie przepięknie, tak jak dawniej.

Życzę powodzenia! Do zobaczenia dziękuję