Trzy bydgoskie akademiki przeznaczone na kwarantannę!

Zgodnie z tym co mówią przedstawiciele polskiego rządu i epidemiolodzy liczba zarażonych wirusem COVID-19 ma drastycznie wzrosnąć i sięgnąć liczby 1000 zakażonych. Stąd też podjęto decyzję o utworzeniu ze studenckich akademików oraz szkolnych burs miejsc przeznaczonych na kwarantannę dla wszystkich chorych. Akcja ma zasięg ogólnopolski i ma na celu odciążenie szpitalnych oddziałów zlokalizowanych w całej Polsce.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przeznacza na ten cel
Dom Studencki nr 1 przy ul. Koszarowej, gdzie jest 225 miejsc oraz DS nr 2 przy ul. Kaliskiego na około 600 miejsc. Natomiast Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Akademik „Atomek” zlokalizowany przy ulicy Łużyckiej 21, dysponujący około 300 miejscami noclegowymi. Studenci, którzy mieszkali w wymienionych akademikach zobowiązani zostali do wykwaterowania się do miejsc wyznaczonych przez Uczelnię. Żaden student nie zostanie bez dachu nad głową. Jeśli ktoś nie miał możliwości zabrać ze sobą wszystkich swoich rzeczy, to mógł je zostawić w depozycie, bo na ten cel zostały wygospodarowane pomieszczenia magazynowe.

Bydgoski ratusz także przygotował miejsca na kwarantannę.

– W pierwszej kolejności będzie to internat Technikum Drzewnego, gdzie przygotowanych jest 196 miejsc. Do dyspozycji będą też bursy przy ul. Głowackiego (170 miejsc), ul. Swarzewskiej (176 miejsc) i ul. Słonecznej (184 miejsca). W razie potrzeby w rezerwie jest schronisko młodzieżowe przy ul. Sowińskiego i internat Zespołu Szkół Elektronicznych.

via: https://expressbydgoski.pl/trzy-bydgoskie-akademiki-przygotowane-na-kwarantanne-