Kamil Najdrowski na Orlen Warsaw Marathon

Narodowe Święto Biegania zaprasza do Warszawy! Organizowany od 2013r., ORLEN Warsaw Marathon to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce. Warszawa już po raz siódmy zamieni się w stolicę biegania. Dla Kamila Najdrowskiego – pełnomocnika Samorządu Studenckiego UKW ds. Sportu to już kolejna edycja tego sportowego święta! Trzymamy kciuki i czekamy na medale!

ORLEN Warsaw Marathon 2019 to już 7. edycja największej imprezy biegowej w Warszawie. 14 kwietnia biegacze zmierzyli się na dystansie maratońskim – 42,195 km, oraz na dystansie 10 km w biegu OSHEE.
ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce. W sześciu edycjach wydarzenia wzięło udział prawie 200 tys. biegaczy, a impreza na stałe zapisała się na biegowej mapie Polski. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 r. Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim oraz 10 km. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn, a wydarzenie posiada wyróżnienie IAAF Silver Label, przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), doceniające wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu.