Świetny występ wioślarek UKW na AME w Coimbrze!

W ramach IV Europejskich Igrzysk Akademickich w portugalskiej Coimbrze (>4000 studenckich sportowców, z 350 wyższych uczelni, z 40 krajów), w dniach 16-18.07.2018 w Centrum Sportów Wodnych w Montemor-o-Velho, odbyły się Mistrzostwa Igrzysk (Akademickie Mistrzostwa Europy) w wioślarstwie.
Pośród startujących w regatach 57 europejskich uczelni, w wioślarskiej rywalizacji wzięły udział – jako jedyna ekipa z Polski – studentki z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy; Monika Kowalska i Klaudia Jedynak. Wystartowały w trzech konkurencjach: jedynce open i w kategorii lekkiej i wspólnie w dwójce podwójnej. Wszystkie trzy osady awansowały po przedbiegach do swoich wyścigów finałowych.
Największe nadzieje na dobry wynik wiązaliśmy ze startem Moniki w jedynce. Po rewelacyjnym przedbiegu w jedynkach kategorii lekkiej, w którym Monika zwyciężyła, w wyścigu finałowym, po bardzo zaciętej walce, zajęła… („najgorsze” dla sportowca – tuż za podium) – 4 miejsce. A tak niewiele brakowało do medalu…
W dwójce podwójnej dziewczyny uplasowały się na 5 pozycji a Klaudia w jedynce przypłynęła na 6. miejscu.
Trenerem i opiekunem wioślarek UKW był Lech Olszewski.

VIA: Facebook Wiosła UKW Bydgoszcz